Piesza Pielgrzymka 2020

Zapraszamy wszystkich do odpowiedniego zaplanowania sobie czasu, bo już 25-go sierpnia z Zajączek wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

Dobrze przeżyta pielgrzymka to nie tylko rekolekcje, ale też źródło wielu łask dla pielgrzymów i ich rodzin.

Zachęcamy także do podejmowania różnych posług w trakcie pielgrzymki (śpiew, granie, może ktoś ma ochotę poprowadzić dla nas różaniec lub koronkę). Już od poniedziałku 17.08 rozpoczynamy prace nad śpiewnikiem pielgrzymkowym oraz próby śpiewów - chcesz dołączyć? Odezwij się!

Plan Pielgrzymki:

6:00 - Msza Święta z rozesłaniem i start Pielgrzymki

7:00 uroczysta Msza św. z błogosławieństwem i posłaniem pielgrzymów

10:15 planowane przybycie do Karczmy Kresowej - można zamówić wcześniej posiłek (info u wikarego)

11:00 Koniec przerwy - wyjście do Kłobucka

13:00 Planowane Przybycie do Kłobucka - przerwa obiadowa?

14:00 Wyjście w kierunku Częstochowy

16:00 Postój na stacji Paliw Orlen - Lgota

16:30 Atakujemy Szczyt!!!

18:00 Planowane Przybycie na Jasną Górę

Więcej informacji związanych z naszym pielgrzymowaniem można uzyskać bezpośrednio u ks. Bartosza

Proponowana trasa pielgrzymki:

Zachęcam do pobrania i wypełnienia karty pielgrzyma. Można ją składać bezpośrednio u księdza wikariusza. Wersja drukowana do wypełnienia leży na stoliku obok gazet. Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 20zł. W tę kwotę wliczono ubezpieczenie pielgrzymów, pakiet pielgrzyma (śpiewnik, plakietkę, identyfikator), zakup środków wynaganych przez stację Sanepid, wyposażenie kierujących ruchem. Można zamówić sobie obiad w Karczmie Kresowej (dajcie znać to zamówię może będzie stolica Maroko) - pełen zestaw dnia to 19 zł lub sama zupa 8zł samo drugie danie 16zł. Dodatkowo  jest możliwość przyjazdu autobusem z Częstochowy. Jeśli zdecyduje się odpowiedznia ilość osób wynajmiemy Autokar.

Ważne Uwagi!

Ze względu na koronawirusa obowiązują nas dodatkowe obostrzenia:

- w pielgrzymce nie może wziąć udziału osoba która posiada jakiekolwiek objawy chorobowe w tym temperaturę powyżej 37st.C - będziemy mierzyć przed wyjściem! Lub w ciągu ostatynich 14 dni miała styczność z osobą chorą lub podejrzaną o zakażenie Koronawirusem.
- w trakcie pirlgrzymki jesteśmy zobowiązani posiadać przy sobie środki ochrony osobistej w postaci: Maseczki (najlepsze z Orlenu bo dobrze przepuszczają powietrze) lub jakiegokolwiek innego elentu do zakrycia twarzy oraz środka wirusobójczego. Jeśli ktoś nie ma środka niech weźmie atomizer lub buteleczkę ponieważ posiadam odpowiednią ilość dla wszystkich pielgrzymów (nie śmierdzi ślepotką).
- zapewniam mydło, bierzącą wodę - warto z nich korzystać.
- jeśli ktoś źle się poczuje w trakcie pielgrzymki lub po niej albo zaobserwuje u siebie objawy koronawirusa - proszę o natychmiastowy kontakt!
- ze względu na obostrzenia (odległośći między pielgrzymami, przepisy ruchu drogowego dotyczące grupy) mamy ograniczoną liczbę miejsc!