Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

03.12.2023 r.

 

  1. Dzisiaj I niedziela adwentu. Okres adwentu ma podwójny charakter. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to okres, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy duszę ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.  
  2. Od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 Msza św. Roratnia. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych z lampionami. Rano o godz. 7:00 również Msza św. Roratnia.
  3. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7:00 i 18:00.
  4. 7 grudnia w Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, a jednocześnie w I czwartek miesiąca dzieci z klasy 3 otrzymają łańcuszki i medaliki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.
  5. Składamy Bóg zapłać i z serca dziękujemy pewnym osobom za wykonanie dekoracji adwentowej.
  6. W ostatnim czasie zostały zakupione 2 nowe obrusy na ołtarze o tematyce adwentowej.
  7. W minionym tygodniu został uporządkowany strych plebanii oraz w ramach termoizolacji została położona wełna mineralna o grubości 20 cm.
  8. Zapraszamy do nabywanie w zakrystii świec na stół wigilijny. Cena małej świecy to 10 zł, z kolei dużej to 20 zł.
  9. W II Niedziele Adwentu 10 grudnia Szkoła Podstawowa z Zajączek Pierwszych zaprasza na „Kiermasz Bożonarodzeniowy” w godz. 7:30-14:00 przy kościele.
  10. Zachęcamy do nabywania bieżącego tygodnika „Niedziela”.

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom oraz Wam wszystkim życzymy obfitości łask Bożych
i wierności łasce chrztu świętego.