Polityka prywatności

W związku z wytycznymi dotyczącymi przetwarzania danych informujemy, że nasza strona nie pozyskuje nie gromadzi ani nie udostępnia zewnętrznym podmiotom żadnych danych osobowych osób odwiedzających za wyjątkiem ciastka do utrzymania sesji logowania (niedostępne dla zwykłych użytkowników), oraz ciastka do obsługi np. galerii by galeria „pamiętała”, którą podstronę aktualnie przeglądamy.

Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre wtyczki oraz osadzone odtwarzacze (jak np. linki do Facebooka oraz Youtube) mogą śledzić działania użytkownika co jest zgodne z polityką prywatności tychże podmiotów trzecich choć mogą one nie informować użytkownika o podobnym działaniu. Aby wyłączyć możliwość śledzenia należy odpowiednio skonfigurować swoją przeglądarkę. Dobry artykuł na ten temat można znaleźć w tym miejscu: Ochrona przed śledzeniem. A tutaj można sprawdzić, czy nasza przeglądarka jest skonfigurowana tak, by reklamodawcy (i inni) nie mogli śledzić naszych poczynań w internecie: Sprawdź przeglądarkę (EN)

Dbamy o swoich użytkowników dlatego jeśli jakiś dodatek lub wtyczka pobiera jakiekolwiek dane o użytkowniku robi to w sposób nieautoryzowany i niezgodny z prawem. O wykrytych nieprawidłowościach należy niezwłocznie poinformować kancelarię parafialną, by można było podjąć stosowne kroki.

Dane osobowe w intencjach mszalnych są podawane dobrowolnie przez zamawiających Msze Święte i są niezbędne w celu zrealizowania umowy. Zamawiający zostali poinformowani o możliwości zamówienia tzw. Mszy „W intencji Bogu wiadomej” czyli bez podawania konkretnej intencji oraz intencji bez wskazania, kto tę intencję zamówił.

Osoby których dane są przetwarzane mają prawo do ich poprawiania, usunięcia oraz do zasięgnięcia informacji w jaki sposób ich dane są przetwarzane.

Na wypadek wątpliwości dotyczących ochrony danych prosimy w pierwszej kolejności o kontakt z kancelarią parafialną. W razie nie uzyskania stosownej odpowiedzi zamieszczamy informacje kontaktowe do właściwych Inspektorów Ochrony Danych wg stopnia zwierzchnictwa. Warto nie zaczynać od najwyższej instancji, bo w razie niesatysfakcjonującej obsługi nie będzie się już dało odwołać wyżej:

 

Inspektor Ochrony Danych dla Archidiecezji Częstochowskiej

ks. mgr Grzegorz Borowik
Aleja Najświętszej Maryi Panny 54
42-200 Częstochowa
iod @ archiczest . pl

Kościelny Inspektor Ochrony Danych

ks. dr Piotr Kroczek
Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6
01 - 015 Warszawa
kiod @ episkopat . pl