Ogłoszenia Duszpasterskie i Harmonogram Doby Eucharystycznej w Zajączkach Pierwszych

28.04.2024 r.

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie
    i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego życia.
  2. W środę rozpoczniemy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele i święta o godz. 15:30. Zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i nas starszych.
  3. W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-ciego Maja. Msze św. w tym dniu wg. porządku niedzielnego. W piątek nie obowiązuje post.
  4. W czwartek Dzień Polonii i Dzień Flagi. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
  5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • I czwartek miesiąca – Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, modlitwa
    o powołania;
  • I piątek miesiąca – spowiedź św. przed każdą Mszą św., Msza św. dla wszystkich Róż i wspólnot modlitewnych o godz. 8:00, odwiedziny chorych domach w czwartek od godz. 9:00;
  • I sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, patronka Europy,
  • w środę, 1 maja – św. Józef Rzemieślnik,
  • w czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki,
  • w sobotę, 4 maja – św. Florian, patron strażaków oraz hutników.
  1. Msze św. w intencji strażaków:

- 3 maja o godz. 9:30 dla Zajączek Drugich,

- 5 maja o godz. 11:30 dla Zajączek Pierwszych.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na Niższe Seminarium Duchowne – Liceum Humanistyczne.
  2. Próba dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o godz. 18:30 w kościele w Zajączkach Pierwszych.
  3. Na wniosek parafian od dnia dzisiejszego rozpoczynamy drogę powołania nowej Rady Duszpasterskiej wg. Statutu Parafialnych Rad Duszpasterskich w Archidiecezji Częstochowskiej. Dzisiaj rozpoczynamy pierwszy krok, który potrwa do 11 maja (sobota). To czas zgłaszania kandydatów w kancelarii parafialnej i proces ich rejestracji. Prosimy ich zgłaszać. Statut w 3.1 mówi: „Członkami PRD mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych”. Kandydat liczy przynajmniej 18 lat. Zgłoszenia kandydatów należy złożyć pisemnie na ręce ks. Proboszcza. Lista kandydatów ma zawierać: imię i nazwisko, rok urodzenia, ulicę zamieszkania (bez podania numeru domu).
  4. Za tydzień taca inwestycyjna.
  5. Zachęcamy do nabywania bieżącego tygodnika „Niedziela” i Kwartalnik.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom oraz Wam wszystkim życzymy obfitości łask Bożych
i wierności łasce chrztu świętego.