Wizytacja kanoniczna naszej parafii

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy ks. biskupa Antoniego Długosza. Podczas Mszy Świętej o godz. 9:00 ks. biskup wygłosił dla nas Słowo Boże a następnie kazanie, w którym podkreślał, że chrześcijanin ma prawo nie tylko do modlitwy (jak próbuje wmówić nam świat), ale jego zadaniem jest branie czynnego udziału w życiu publicznym i politycznym. 73042474 2584761968211371 512094770382766080 nKościół Święty to wszyscy ochrzczeni a drogą Kościoła do zbawienia są ludzie - zbawiamy się przez ludzi których Pan stawia na naszej drodze. Przez czynienie dobra i świadczenie im o Jezusie - powiedział ks. Biskup.

Po Eucharystii pasterz spotkał się z grupami i wspólnotami naszej parafii, które zachęcał do wytrwałości w dążeniu do świętości oraz do jeszcze gorliwszym modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii 

Jego Ekscelencja nawiedził także nasz kościół filialny w Zajączkach Drugich gdzie przewodniczył Mszy Świętej.

Centralnym punktem dzisiejszego spotkania była suma, podczas której biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W trakcie homilii podkreślał jak ważna jest godność człowieka, która jest nam dana i zadana. Dziś do tej godności Bóg dodaje łaskę Ducha Świętego. Prosił by nie tylko rozwijać otrzymane dziś dary Ducha Świętego, ale także, a może przede wszystkim, nie zatracić godności ludzkiej. Wielu w dzisiejszych czasach będzie chciało wam tę godność odebrać - powiedział ks. biskup Antoni - jedni dla ziemskich zysków inni zaś dla tego, abyście nie byli dla nich wyrzutem sumienia, ale wy się nie poddawajcie. 73099637 2149324115369412 3150849550931984384 n

Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 51 osób.

Po spotkaniu z kapłanami z naszego dekanatu ks. biskup pobłogosławił naszej parafii i udał się w drogę powrotną do Częstochowy.