Polska pod krzyżem

Drodzy parafianie!

14 września na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne "Polska pod krzyżem". W czasach kiedy walczy się z wszelkimi przejawami wiary i moralności potrzeba, aby Polacy zjednoczyli się na modlitwie pod znakiem zwycięstwa jakim jest właśni krzyż.

Razem z księdzem proboszczem oraz parafialnym oddziałem Akcji katolickiej pragniemy zaprosić chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

Program spotkania:

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek. (można kupić sobie obiad na miejscu)
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)

Koszt wyjazdu jest zależny od liczby pielgrzymów. Jeśli zbierze się pełny bus (22 os.) koszt na osobę to 90zł. Jeśli uczestników będzie więcej i uda nam się zebrać autobus (50 os.) koszt na osobę wyniesie 60zł.

Ważne informacje od organizatorów:

1. Kapłani muszą posiadać aktualne legitymacje kapłańskie, a szafarze świeccy ważną legitymację szafarza. Prosimy kapłanów o zabranie cyborium na Komunię Świętą. Wszystkich kapłanów i szafarzy prosimy o zgłoszenie się do biuro przepustek przed godziną 14 w sobotę.
2. Wokół wydarzenia przygotowane będą płatne prywatne parkingi. Autokar 50 zł. Osobowe 20 zł. (opłatę za postój pokryjemy ze składki)
3. W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie już w stanie łaski uświęcającej (spowiedź w miejscu zamieszkania).
4. Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone.
5. Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.
6. Jeżeli są w dyspozycji, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść.
7. Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.